PDF Drukuj Email

Stało się! :)) W przedszkolu już mieszkają SKRZATY :)) 15 czerwca 2012r., o godzinie 14:00 rozpoczęły się uroczystości związane z nadaniem imienia. Dziś od rana już pierwsze wzmianki w mediach :) Radio Kielce tuż przed oficjalnymi uroczystościami, Echo Dnia podczas wywiadu i poświęcenia tablicy :) Szczegółowa relacja ukaże się oczywiście na naszej stronie w zakładce przedszkole fotoreportaże już w najbliższych dniach - zdjęć jest całe mnóstwo - trudno wybrać kilka.... Na szczęście byli z nami zaprzyjaźnieni panowie ze Studio FLASH i obiecali przepiękną pełną dokumentację filmowo-fotograficzną :)

 

 

15 czerwca 2012     NASZ WIELKI DZIEŃ!

Przygotowania do naszego święta trwały i trwały. Niekończące się próby, metry... kilometry bibuły, kilogramy szarego papieru, niekończące się pomysły "na jeszcze" i wyobraźnia, która to wszystko próbowała ogarnąć :) Wyobraźnia dała radę, drabina wytrzymała a pani Marzenka stanęła na wysokości najwyższego szczebla! ;)

Fotografia - tuż przed godziną "0" :) ostatnie przygotowania, ostatnie poprawki w scenariuszu, zmiana image i...wszystko gotowe, będziemy zaczynać :))

...i zaczęło się! Najpierw powitania i przemowy w wykonaniu Dyrekcji naszego przedszkola, później jednego z najznamienitszych gości zaprzyjaźnionych z nasza placówką - dr Stanisława Rogali. Po uroczystym rozpoczęciu przez dorosłych nadszedł czas, by dzieci przejęły główną rolę. Stało się. Najpierw hymn przedszkola "...a te świętokrzyskie skrzaty, są w przedszkolu właśnie tu..." zagrzmiało z wielka mocą ze 150 gardeł :)) Następnie ksiądz proboszcz Marek Czarnota poświęcił nas, naszą ideę i tablicę "świętokrzyskich skrzatów", którą dzielnie prezentował troszkę wyrośnięty skrzat Rysio :) A nasi goście... o! Ci bawili się doskonale cały czas :) Gromkie brawa czasami nie pozwalały dokończyć kwestii tekstu "wesela świętokrzyskiego" :))

Formacje taneczne grupowych zespołów zebrały brawa, uśmiechy i przeniosły publiczność na świętokrzyskie pola i łąki...a tam, pośród letnich kłosów zboża i czerwonych maków stały chałupy świętokrzyskiej wsi. W jednej z nich rozgrywały się sceny wywołujące szybsze bicie serca :) Nasi goście zostali świadkami historycznych oświadczyn, ślubu oraz znaleźli się w samym środku przygotowań do wesela :))) A działo się na owym weselu....oj, działo! :)))

 

Rada Miasta podjęła uchwałę :) O naszych SKRZATACH piszą i mówią dziś wszystkie media :)) Odnaleźliśmy się w Gazecie Wyborczej, na stronach Radia Kielce oraz w portalu Świętokrzyskich Wrót :) Rośniemy!!! I jutro świętujemy!!! :))))) Zaprosiliśmy wielu znamienitych gości - pełną listę oczywiście opublikujemy wraz z fotoreportażem z NASZEGO WIELKIEGO DNIA :)))

Na najbliższej sesji Rady Miasta zostanie ogłoszona decyzja dotycząca nadania placówce imienia. W Gazecie Wyborczej 29 maja 2012r. ukazał się artykuł dotyczący m.in. naszej nazwy :) o nadaniu imienia naszemu Przedszkolu informują również inne media - Wrota Świętokrzyskie /portal regionalny/, Radio FaMa, Radio Kielce

Niezmiernie miło poinformować nam, że za wewnętrznymi przemianami podążają zmiany zewnętrzne :) Po woli zmienia się image przedszkola :):) Dzięki zaangażowaniu rodziców pomalowany został front przedszkola, dzięki uzdolnionym sponsorom - ściana tarasu! :) Dziękujemy i chętnie nawiążemy współpracę z kolejnymi artystami. Do Wielkiego Dnia pozostało jeszcze 20 dni!

Drodzy Państwo,
zakończyła się procedura wyboru imienia dla naszego przedszkola. Zwycięstwo przypadło nazwie ŚWIĘTOKRZYSKIE SKRZATY. Poniżej prezentujemy wybrane fragmenty uzasadnienia wyboru:

Mieszkańcy regionu świętokrzyskiego uchodzą za społeczność bardzo przywiązaną do tradycji. W niej drzemie potężna siła, która stanowi o tożsamości tej krainy. Mimo, że dawne obyczaje zatraciły już swój magiczny charakter i stają się dziś elementami zabawy, związek z tradycją odczuwany jest wciąż bardzo mocno.

Dowodem tego jest nasza placówka, która od wielu lat kultywuje i promuje tradycje regionalne. Wszystkim naszym działaniom towarzyszy hasło „Bliskie, bo świętokrzyskie”.

Przekraczając próg naszego przedszkola uśmiechnięta BABA JAGA zaprasza nas w podróż w czasie, prezentując codzienne sprzęty i wytwory sztuki naszego regionu .

Mój dom – moje miasto –mój region, hasło uwydatniające najbliższe dzieciom miejsca, odnalazło się w całej okazałości w realizowanych przez cały rok treściach edukacyjno-wychowawczych. Zwieńczeniem wieloletniej pracy z tematyką regionu jest program autorski edukacji regionalnej jednej z nauczycielek naszego przedszkola. Z inicjatywy nauczycielek powstał spektakl inspirowany kulturą i tradycją „Wesele świętokrzyskie”, który wypełniony regionalizmem pomaga w przybliżeniu dzieciom obyczajów, tańców i przyśpiewek ludowych. Owe przyśpiewki i gwarę dzieci poznają również dzięki spotkaniom z zespołami regionalnymi i kapelami ludowymi. Szczególnie częstymi gośćmi są Tumlinianki i Golica. Możemy poszczycić się wieloletnią współpracą z pisarzem dr Stanisławem Rogalą. Jego twórczość jest bardzo ściśle związana z naszym regionem.

Nasze dzieci chętnie uczestniczą w rajdach, wycieczkach, spotkaniach z przewodnikami świętokrzyskimi M. Wrońskim, A. Olechem, T. Myśliwcem i wieloma innymi.

Charakter naszego przedszkola kształtował się przez lata. Nadanie nazwy naszej placówce „ŚWIĘTOKRZYSKIE SKRZATY” jest zwieńczeniem wieloletniej pracy całego zespołu.


 

Głosowanie zakończone. Wyniki wkrótce :)

UWAGA, ZACZYNAMY!!!

już w najbliższych dniach serdecznie zapraszamy do udziału w wyborze imienia dla naszego przedszkola :)

Decyzją Rady Pedagogicznej oraz decyzją Rady Rodziców imię naszej placówki powinno wywodzić się z tradycji i kultury regionu świętokrzyskiego, jako iż nasze miasto, nasz region są miejscami szczególnie bliskimi nam i naszym wychowankom.

Zapraszamy do wymyślenia nazwy i przekazania nam swoich pomysłów na przygotowanych dla Państwa kartach.

 

Szanowni Państwo,

Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców podjęły decyzję o rozpoczęciu starań zmierzających do nadania imienia naszemu Przedszkolu.

W najbliższym czasie poprosimy Państwa o współudział w podjęciu decyzji dotyczącej dokonania wyboru patrona.

Mamy nadzieję, iż wybory odbędą się z uśmiechem a nasza urna będzie pękać w szwach od ilości oddanych głosów :)

W niniejszej zakładce możecie Państwo na bieżąco śledzić wszystkie podejmowane przez nas działania, inicjatywy i akcje związane z nadaniem imienia naszemu Przedszkolu.

Poprawiony: poniedziałek, 08 lipca 2013 12:54