galeria grupy IV Email
Wpisany przez dr Iwona Zielińska i mgr Magdalena Radziszewska   

 

Barbórka w wydaniu Leśnych Jagódek i Leśnych Zuchów :)

Spotkanie ze Świętym Mikołajem :)

Podsumowanie akcji "Szlachetna Paczka"

 

Maluszki nigdy nie próżnują i aktywnie spędzają czas, uczestnicząc we wszystkim co się dzieje na placówce. Dlatego też, nie mogliśmy ominąć pięknego koncertu muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej o temacie przewodnim "Jesienna pogoda". Muzyka jest dla nas bardzo ważna, i jesteśmy ciekawi skąd się ona bierze i jakie są jej możliwości.

Wśród naszych czterech ścian mamy wiele ciekawych zajęć, w których lubimy uczestniczyć.

Nawet 3-latki wiedzą co to Niepodległa i co to Hymn. Świętujemy 100. niepodleglości naszej ojczyzny i oswajamy się z tak poważnymi wartościami. A starsi koledzy nam w tym pomagają. Fotografia po uroczystym odśpiewaniu Hymnu wraz z grupą Pomyczków.

Takie cuda, takie dziwy, to tylko w przedszkolu. Teatrzyk kukiełkowy przyniósł nam wiele pozytywnych emocji.

Rozstrzygnięcie konkursu "Moja mała Ojczyzna" z naszymi wyróżnionymi artystkami.

 

Nasze Panie wiedzą, że misie kochamy wyjątkowo mocno, dlatego zorganizowały nam wspaniały Dzień Misia Pluszowego, były tańce, przytulańce, praca plastyczna oraz fotografie w misiobudce - a z naszych twarzy nie znikał uśmiech.

 

Miesiąc rozpoczęliśmy od krótkiej lekcji historii - potrafimy już wyrecytować wierszyk o barwach narodowych, znamy kilka zabaw ludowych i nawet wiemy, że są tacy ludzie, o których mówimy BOHATEROWIE, którzy walczyli o naszą stolicę i nasz kraj. Pełną piersią, krok po kroku realizujemy poszczególne zadania z projektu edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała". A o to relacja z przygotowania kartki BohaterOn, którą wysłaliśmy ku pamięci, za wielką odwagę i poświęcenie, powstańcom warszawskim. Chwała Bohaterom!

 

 

Wiemy już, jakim skarbem dla zdrowia są warzywa i owoce. Ale nasze panie pokazały nam, że można robić z nimi cuda. Przeliczać, porównywać wielkość i ciężar, poznawać po smaku, kształcie czy zapachu. Gdy możemy uczyć się całym sobą, czas upływa nam przyjemniej. Pani Iwonka przeprowadziła z nami zajęcia matematyczne, a pani Madzia pobawiła się z nami w "zgaduj-zgadula". Ten tydzień był naprawdę ciekawy.

7 października świętowaliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. A żeby było radośnie i zdrowo, uczciliśmy ten dzień szklaneczką soku przygotowanego wspólnymi siłami i zaangażowaniem.

Mieliśmy przyjemność gościć naszą panią Kasię, która opowiedziała nam wiele o niepełnosprawności. Dziękujemy pani Kasiu, za tak wspaniale przekazaną wiedzę... Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy częściej.

 

10 października świętowaliśmy Światowy Dzień Drzewa. Korzystając z okazji nasze panie zaprosiły do przedszkola leśniczego pana Michała wraz z jego dwójką podopiecznych praktykantów. Pan leśniczy, w ramach międzynarodowych projektów edukacyjnych Mały miś w świetle wielkiej literatury, przeczytał nam bajkę pt. Bajka o bukowym zmartwieniu. Opowiedział nam przy tym wiele ciekawostek o zwierzętach leśnych i ich zwyczajach, a także o tym jak dochodzi do rozsiewania nasionek drzew. To była ciekawa lekcja przyrody. Po tak ciekawych zajęciach w ogrodzie przedszkolnym posadziliśmy wspólnie "Drzewo życia" upamiętniające nadchodzący czas 100 letniej rocznicy niepodległości kraju (realizacja jednego z zadań w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego: Piękna nasza Polska cała). Obserwowaliśmy bacznie etapy sadzenia drzewa - akacji. Przy okazji poznaliśmy jak wyglądają pędraki chrabąszczy majowych. Dzieci miały swój udział w trakcie sadzenia - udeptały ziemię i z pomocą pani Anetki, podlały wsadzoną sadzonkę. Na koniec pan leśniczy wręczył nam niespodziankę - piękną kolorowankę, a my odwdzięczyliśmy się podziękowaniami.

 

 

Maluszki postarały się i stworzyły prezent dla pań z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wręczając go na placu zabaw każdej z pań z osobna.

Kilka dni później po naszym świętowaniu Światowego Dnia Drzewa mieliśmy okazję obserwować wielką przedszkolną akcję sadzenia 30 drzew z okazji 30-lecia naszej placówki. A pod koniec wydarzenia dzieci bacznie obserwowały prace ogrodnicze.

 

Układanie na dywanie - kolorowy tydzień z matematyką za pan brat :-)

Grupa maluszków nie próżnuje. Pani Iwonka zorganizowała zajęcia, w których myślą przewodnią był motyw barw narodowych - bieli i czerwieni. Zajęcia odbyły się od objaśnienia co to jest niepodległość, prezentacji multimedialnej z zakresu symboli narodowych, recytacji wiersza "Powiewa flaga" przez grupy: Leśnych Jagódek i Leśnych Zuchów. Grupa Słoneczek odśpiewała "Hymn". A następnie odbyła się gala na wybiegu z prezentacją pięknych strojów w barwach narodowych. Na zakończenie dzieci tworzyły pracę o tym, co kochają w Polsce i co dla nich jest Polską.

Pamiętaliśmy również o naszych czworonożnych przyjaciołach. 25 października obchodziliśmy Światowy Dzień Kundelka, a wisienką na torcie były zajęcia z dogoterapeutą, w których mogliśmy poznać  obowiązki jakie niesie ze sobą posiadanie psa oraz codzienne przybory niezbędne do jego pielęgnacji, a przede wszystkim poznać sposób podchodzenia od czworonoga a przy tym przełamać wszelkie lęki w kontakcie ze zwierzakami. Naszymi gośćmi honorowymi były Japa i Giga, oraz ich opiekunka.

Pierwsze spacery i zabawy na placu przedszkolnym.

 

Rozpoczęcie projektu "Mały miś w świetle wielkiej literatury" miało początek poprzez zaprzyjaźnienie się z dwoma bliźniakami - pluszowymi misiami Rufusem i Bryzą - którym imiona wymyśliły samodzielnie dzieci za pomocą metody burzy mózgów. W trakcie realizacji projektu dwa małe misie pomagały nam w zaprzyjaźnieniu się z salą i zasadami jakie panują w przedszkolu. Pomogły nam stworzyć kodeks przedszkolny, świętować Światowy Dzień Kropki oraz Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka.

Rufcio i Bryza to nasi codzienni towarzysze, którzy niebawem wyruszą w dalszą podróż poza mury naszego przedszkola.

Zabawy z darami jesieni to jedna z ciekawszych rzeczy, które można robić o tej porze roku.

A tak o to prezentowało się spotkanie i zajęcia z panią pielęgniarką - Iwonką Szumską.

Zdołaliśmy w tym miesiącu porozmawiać o tym, co to jest list i pocztówka. Wspólnymi siłami stworzyliśmy listy do naszych kolegów i koleżanek z innych przedszkoli, biorących udział w akcji "Przedszkolna pocztówka" i odważnym, dzielnym krokiem podążyliśmy na pocztę.

Poprawiony: poniedziałek, 10 grudnia 2018 01:48